Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
Lavriaki.gr
ΓΣ ΚερατέαςΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ

Λαγονήσι – Κερατέα 63-47 [Βίντεο]

Άνετη επικράτηση της ανδρικής Ομάδας μπάσκετ του ΑΟΛ επί του «ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑ» με 63-47 χθες 13/1 στο «ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ» στο πρώτο της αγώνα του 2017

Η ομάδα του ΑΟΛ με ανανεωμένη τεχνική ηγεσία με την πολύ καλή εμφάνιση στην οποία κυριάρχησε το πάθος, έδωσε ελπίδες ανάκαμψης για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Η πρώτη περίοδος βρήκε τον ΑΟΛ να αιφνιδιάζεται (11-16), όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο ισορρόπησε το παιχνίδι και βρέθηκε με 10 πόντους μπροστά στο τέλος της β΄περιόδου (30-20).

Στην τρίτη περίοδο διατήρησε σταθερή πρωτοπορία (45-38), ενώ στα τελευταία λεπτά του τέταρτου δεκαλέπτου «καθάρισε» το παιχνίδι με τελικό σκορ 63-47.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα,δημιουργήθηκε μικρο σύρραξη στον αγωνιστικό χώρο που όμως έληξε γρήγορα με την παρέμβαση παικτών και παραγόντων.

ΠΗΓΗ: paraktios.gr