Στο Λαύριο με την Κύμη η πρώτη αγωνιστική της Α1 μπάσκετ 2017-18 [ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ]

Ντέρμπι με το καλημέρα… Το απόγευμα της Τρίτης (5/9) έγινε η κλήρωση για την Α1 της επόμενης χρονιάς και η είδηση είναι πως Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός θα αναμετρηθούν στην πρεμιέρα στις 7 Οκτωβρίου.
Το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς στο ΣΕΦ θα είναι χωρίς κόσμο, αφού οι Πειραιώτες κουβαλούν από τους περσινούς τελικούς του πρωταθλήματος μία τιμωρία πέντε αγωνιστικών.

Το δεύτερο ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες βάσει του αρχικού προγράμματος θα γίνει στις 27 Ιανουαρίου, ενώ έως τότε θα έχουν διασταυρώσει τα ξίφη τους και στην Ευρωλίγκα με την πρώτη μονομαχία να είναι για τις 10 Νοεμβρίου στο ΣΕΦ.

Από εκεί και πέρα, την πρώτη αγωνιστική η ΑΕΚ θα παίξει με τα Τρίκαλα, ο Άρης θα πάει στην Αμαλιάδα και ο ΠΑΟΚ θα παίξει με τον Προμηθέα. Ερωτηματικό είναι το τι θα γίνει με τον Πανιώνιο.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα.

1η αγωνιστική (7/10)

ΓΣΛ Φάρος – Πανιώνιος

ΠΑΟΚ – Προμηθέας

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός Superfoods

Λαύριο – Κύμη

ΑΕΚ – Τρίκαλα

Κόροιβος – Άρης

Κολοσσός Ρόδου – Ρέθυμνο

2η αγωνιστική (14/10)

Προμηθέας – ΓΣΛ Φάρος

Παναθηναϊκός Superfoods – ΠΑΟΚ

Κύμη – Ολυμπιακός

Τρίκαλα – Λαύριο

Άρης – ΑΕΚ

Ρέθυμνο – Κόροιβος

Πανιώνιος – Κολοσσός Ρόδου

3η αγωνιστική (21/10)

ΓΣΛ Φάρος – Παναθηναϊκός Superfoods

ΠΑΟΚ – Κύμη

Ολυμπιακός – Τρίκαλα

Λαύριο – Άρης

ΑΕΚ – Ρέθυμνο

Κόροιβος – Κολοσσός Ρόδου

Πανιώνιος – Προμηθέας

4η αγωνιστική (28/10)

Κύμη – ΓΣΛ Φάρος

Τρίκαλα – ΠΑΟΚ

Άρης – Ολυμπιακός

Ρέθυμνο – Λαύριο

Κολοσσός Ρόδου – ΑΕΚ

Κόροιβος – Πανιώνιος

Παναθηναϊκός Superfoods– Προμηθέας

5η αγωνιστική (11/11)

ΓΣΛ Φάρος – Τρίκαλα

ΠΑΟΚ – Άρης

Ολυμπιακός – Ρέθυμνο

Λαύριο – Κολοσσός Ρόδου

ΑΕΚ – Κόροιβος

Πανιώνιος – Παναθηναϊκός Superfoods

Προμηθέας – Κύμη

6η αγωνιστική (18/11)

Άρης – ΓΣΛ Φάρος

Ρέθυμνο – ΠΑΟΚ

Κολοσσός Ρόδου – Ολυμπιακός

Κόροιβος – Λαύριο

ΑΕΚ – Πανιώνιος

Τρίκαλα – Προμηθέας

Κύμη – Παναθηναϊκός Superfoods

7η αγωνιστική (2/12)

ΓΣΛ Φάρος – Ρέθυμνο

ΠΑΟΚ – Κολοσσός Ρόδου

Ολυμπιακός – Κόροιβος

Λαύριο – ΑΕΚ

Πανιώνιος – Κύμη

Προμηθέας – Άρης

Παναθηναϊκός Superfoods– Τρίκαλα

8η αγωνιστική (9/12)

Κολοσσός Ρόδου – ΓΣΛ Φάρος

Κόροιβος – ΠΑΟΚ

ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Λαύριο – Πανιώνιος

Ρέθυμνο – Προμηθέας

Άρης – Παναθηναϊκός Superfoods

Τρίκαλα – Κύμη

9η αγωνιστική (16/12)

ΓΣΛ Φάρος – Κόροιβος

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

Ολυμπιακός – Λαύριο

Πανιώνιος – Τρίκαλα

Προμηθέας – Κολοσσός Ρόδου

Παναθηναϊκός Superfoods–Ρέθυμνο

Κύμη – Άρης

10η αγωνιστική (30/12)

ΑΕΚ – ΓΣΛ Φάρος

Λαύριο – ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – Πανιώνιος

Κόροιβος – Προμηθέας

Κολοσσός Ρόδου – Παναθηναϊκός Superfoods

Ρέθυμνο – Κύμη

Άρης – Τρίκαλα

11η αγωνιστική (6/1)

ΓΣΛ Φάρος – Λαύριο

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

Πανιώνιος – Άρης

Προμηθέας – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός Superfoods– Κόροιβος

Κύμη – Κολοσσός Ρόδου

Τρίκαλα – Ρέθυμνο

12η αγωνιστική (13/1)

Ολυμπιακός – ΓΣΛ Φάρος

ΠΑΟΚ – Πανιώνιος

Λαύριο – Προμηθέας

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός Superfoods

Κόροιβος – Κύμη

Κολοσσός Ρόδου – Τρίκαλα

Ρέθυμνο – Άρης

13η αγωνιστική

ΓΣΛ Φάρος – ΠΑΟΚ

Πανιώνιος – Ρέθυμνο

Προμηθέας – Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός Superfoods– Λαύριο

Κύμη – ΑΕΚ

Τρίκαλα – Κόροιβος

Άρης – Κολοσσός Ρόδου

14η αγωνιστική (27/1)

Πανιώνιος – ΓΣΛ Φάρος

Προμηθέας – ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός Superfoods– Ολυμπιακός

Κύμη – Λαύριο

Τρίκαλα – ΑΕΚ

Άρης – Κόροιβος

Ρέθυμνο – Κολοσσός Ρόδου

15η αγωνιστική (3/2)

ΓΣΛ Φάρος – Προμηθέας

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός Superfoods

Ολυμπιακός – Κύμη

Λαύριο – Τρίκαλα

ΑΕΚ – Άρης

Κόροιβος – Ρέθυμνο

Κολοσσός Ρόδου – Πανιώνιος

16η αγωνιστική (14/2)

Παναθηναϊκός Superfoods– ΓΣΛ Φάρος

Κύμη – ΠΑΟΚ

Τρίκαλα – Ολυμπιακός

Άρης – Λαύριο

Ρέθυμνο – ΑΕΚ

Κολοσσός Ρόδου – Κόροιβος

Προμηθέας – Πανιώνιος

17η αγωνιστική (3/3)

ΓΣΛ Φάρος – Κύμη

ΠΑΟΚ – Τρίκαλα

Ολυμπιακός – Άρης

Λαύριο – Ρέθυμνο

ΑΕΚ – Κολοσσός Ρόδου

Πανιώνιος – Κόροιβος

Προμηθέας – Παναθηναϊκός Superfoods

18η αγωνιστική (10/3)

Τρίκαλα – ΓΣΛ Φάρος

Άρης – ΠΑΟΚ

Ρέθυμνο – Ολυμπιακός

Κολοσσός Ρόδου – Λαύριο

Κόροιβος – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός Superfoods– Πανιώνιος

Κύμη – Προμηθέας

19η αγωνιστική (17/3)

ΓΣΛ Φάρος – Άρης

ΠΑΟΚ – Ρέθυμνο

Ολυμπιακός – Κολοσσός Ρόδου

Λαύριο – Κόροιβος

Πανιώνιος – ΑΕΚ

Προμηθέας – Τρίκαλα

Παναθηναϊκός Superfoods – Κύμη

20ή αγωνιστική (24/3)

Ρέθυμνο – ΓΣΛ Φάρος

Κολοσσός Ρόδου – ΠΑΟΚ

Κόροιβος – Ολυμπιακός

ΑΕΚ – Λαύριο

Κύμη – Πανιώνιος

Άρης – Προμηθέας

Τρίκαλα – Παναθηναϊκός Superfoods

21η αγωνιστική (31/3)

ΓΣΛ Φάρος – Κολοσσός Ρόδου

ΠΑΟΚ – Κόροιβος

Ολυμπιακός – ΑΕΚ

Πανιώνιος – Λαύριο

Προμηθέας – Ρέθυμνο

Παναθηναϊκός Superfoods– Άρης

Κύμη – Τρίκαλα

22η αγωνιστική (11/4)

Κόροιβος – ΓΣΛ Φάρος

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

Λαύριο – Ολυμπιακός

Τρίκαλα – Πανιώνιος

Κολοσσός Ρόδου – Προμηθέας

Ρέθυμνο – Παναθηναϊκός Superfoods

Άρης – Κύμη

23η αγωνιστική (14/4)

ΓΣΛ Φάρος – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Λαύριο

Πανιώνιος – Ολυμπιακός

Προμηθέας – Κόροιβος

Παναθηναϊκός Superfoods– Κολοσσός Ρόδου

Κύμη – Ρέθυμνο

Τρίκαλα – Άρης

24η αγωνιστική (4/5)

Λαύριο – ΓΣΛ Φάρος

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Άρης – Πανιώνιος

ΑΕΚ – Προμηθέας

Κόροιβος – Παναθηναϊκός Superfoods

Κολοσσός Ρόδου – Κύμη

Ρέθυμνο – Τρίκαλα

25η αγωνιστική (8/5)

ΓΣΛ Φάρος – Ολυμπιακός

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ

Προμηθέας – Λαύριο

Παναθηναϊκός Superfoods– ΑΕΚ

Κύμη – Κόροιβος

Τρίκαλα – Κολοσσός Ρόδου

Άρης – Ρέθυμνο

26η αγωνιστική (12/5)

ΠΑΟΚ – ΓΣΛ Φάρος

Ρέθυμνο – Πανιώνιος

Ολυμπιακός – Προμηθέας

Λαύριο – Παναθηναϊκός Superfoods

ΑΕΚ – Κύμη

Κόροιβος – Τρίκαλα

Κολοσσός Ρόδου – Άρης

*Οι ημερομηνίες είναι ενδεικτικές

Τα ντέρμπι του πρωταθλήματος:

1η (7/10): Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (27/1)

2η (14/10): Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ, Άρης – ΑΕΚ (3/2)

4η (28/10): Άρης – Ολυμπιακός (3/3)

5η (11/11): ΠΑΟΚ – Άρης (10/3)

8η (9/12): ΑΕΚ – Ολυμπιακός & Άρης – Παναθηναϊκός (31/3)

9η (16/12): ΠΑΟΚ – ΑΕΚ (11/4)

11η (6/1): ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (4/5)

12η (13/1): ΑΕΚ – Παναθηναϊκός (8/5)

Αρέσει σε %d bloggers: