ΑΠΕ.Λαυρεωτική – Ατλαντίδα: 1-3

Πέρασε με ανατροπή η Ατλαντίδα από το Λαύριο καταβάλλοντας τη Λαυρεωτική με 3-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 3΄με τον Δρούγκα, όμως δεν κατάφεραν να διατηρήσουν και να διαχειριστούν το γκολ.

Φοβερή στην επανάληψη η Ατλαντίδα που πέτυχε τρία γκολ σε είκοσι λεπτά.
Στο 54΄ο Μπενέκος το 1-1, στο 65΄ο Γιαννόπουλος το 1-2 και στο 74΄ο Καυκής.
Πολύ καλή η διαιτησία του Δραγάτη, με βοηθούς τους Κάλλη και Τζαφόλια Δ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ (Παπαϊωάννου) Λάμπρος, Χουσείν, Βουκελάτος, Κορωνίας, Παντελιάς, Παπακωνσταντίνου (54΄Φετολάρι), Μιχαηλίδης, Δρούγκας, Χρήστου, Βελετάκος, Σαλίβερος
ΑΤΛΑΝΤΙΣ (Τσούνης) Αραχωβίτης, Κουφοκώστας (46΄Αναστασίου), Γιαννόπουλος, Περιβολάρης, Μπενέκος, Καβαδίας, Καρακώστας (79΄Καλφατάκης), Θεοδωράκης, Σιούτης (84΄Θεοδώρου), Μαργέτης, Καυκής (75’ Κωτσάκης)

https://gipedaanatolikisattikis.blogspot.gr

Α’ Κατηγορία (3η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/9/2017

Γλυκά Νερά – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-1 (0-0)

Μαρκό – Θησέας Ν. Μάκρης 2-0 (0-0)

Καλύβια – Άρης Βούλας 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/10/2017

Παλληνιακός – Νικολακάκης 1-1 (0-1)

Αστέρας Βάρης – Κεραυνός Κερατέας 2-2 (2-0)

Μάχη Μαραθώνα – Κορωπί 1-1 (0-1)

Παθιακάκης – Άνοιξη 1-0 (1-0)

Λαυρεωτική – Ατλαντίς 1-3 (1-0)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΜΑΡΚΟ9        3        3        0        0        6-1
  2. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ          7        3        2        1        0        8-2
  3. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ       7        3        2        1        0        5-2
  4. ΑΤΛΑΝΤΙΣ      7        3        2        1        0        6-3
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.    6        3        2        0        1        5-4
  6. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ             6        3        2        0        1        4-3
  7. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ   4        3        1        1        1        5-5
  8. ΚΑΛΥΒΙΑ         4        3        1        1        1        4-1
  9. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ            4        3        1        1        1        2-5
  10. ΑΝΟΙΞΗ                4        3        1        1        1        1-1
  11. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ       3        3        0        3        0        1-1
  12. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ            2        3        0        2        1        0-1
  13. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          1        3        0        1        2        4-7
  14. ΚΟΡΩΠΙ                        1        3        0        1        2        1-5
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               0        3        0        0        3        4-8
  16. ΘΗΣΕΑΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ     0        3        0        0        3        0-7

* Η επόμενη (4η) αγωνιστική (7–8/10/2017)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Παλληνιακός

Λαυρεωτική – Γλυκά Νερά

Νικολακάκης – Μαρκό

Θησέας Ν. Μάκρης – Αστέρας Βάρης

Κεραυνός Κερατέας – Μάχη Μαραθώνα

Κορωπί – Καλύβια

Άρης Βούλας – Παθιακάκης

Ατλαντίς – Άνοιξη

Αρέσει σε %d bloggers: