Μόνος πρώτος ο Παλλαυρεωτικός! 3-0 εκτός έδρας τοv Αφιδναϊκό

Μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας έμεινε ο Παλλαυρεωτικός, που επιβλήθηκε εύκολα με 3-0 εκτός έδρας του Αφιδναϊκού έχοντας στο πλευρό του 50 φίλους του. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Νίκου Ζαγουρή ήταν ο Παπαγεωργίου που πέτυχε δύο γκολ (12’, 60’), ενώ ενδιάμεσα σκόραρε και ο Ρενάν στο 30’.

Διαιτήτευσαν οι Κάντζος, Βλαχόπουλος, Χουλιάρας.

ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ: Πέτρο, Κυριλής, Νυχάς (46’ Μαυροκεφαλίδης), Δήμας, Ράπτης, Σιαδήμας (70’ Λαγαστής), Ραΐσης, Κλίσι, Σκούρας (78’ Κούβαρης), Δαφνάς (89’ Μπιτζηλαίος), Ζέγκος-Λακαφώσης.
ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ: Κάπα, Νικολαΐδης, Καυκιάς (83’ Κωνσταντινίδης), Πώχος, Θεοφανίδης (83’ Σπυρόπουλος), Πάνου, Μωραΐτης (73’ Δημητρόπουλος), Ρενάν, Ασλάνι (67’ Μπεργιάννης), Παπαγεωργίου, Γιαχάεβ.

https://epsanastisentra.blogspot.gr

Β’ Κατηγορία (3η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/9/2017

Άρτεμις – Σταμάτα 2-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/10/2017

Παμπαιανικός – Σαρωνικός Αναβύσσου 1-2 (1-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Δόξα Αγ. Άννας 4-0 (1-0)

Γέρακας – Βουλιαγμένη 0-2 (0-1)

Νίκη Δροσιάς – Κρυονέρι 0-4 (0-1)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Αετός Πικερμίου 0-2 (0-2)

Αφιδναϊκός – Παλλαυρεωτικός 0-3 (0-2)

Ωρωπός – Πρωτέας Π. Φωκαίας 3-1 (1-0)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                   ΒΑΘ.  ΑΓ.     Ν.       Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ       93        3        0        0        11-1
  2. ΩΡΩΠΟΣ            7        3        2        1        0        4-1
  3. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           6        3        2        0        1        7-3
  4. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             6        3        2        0        1        5-3
  5. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ.          6        3        2        0        1        7-2
  6. ΑΡΤΕΜΙΣ              5        3        1        2        0        2-0
  7. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ.     5        3        1        2        0        3-2
  8. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ.             4        3        1        1        1        7-4
  9. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  4        3        1        1        1        4-1
  10. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ       4        3        1        1        1        3-2
  11. ΓΕΡΑΚΑΣ               3        3        1        0        2        1-3
  12. ΣΤΑΜΑΤΑ               3        3        1        0        2        1-4
  13. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ              3        3        1        0        2        2-6
  14. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ               1        3        0        1        2        1-9
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          1        3        0        1        2        2-10
  16. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ       0        3        0        0        3        1-9

* Η επόμενη (4η) αγωνιστική (7–8/10/2016):

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Ωρωπός – Παμπαιανικός

Δόξα Αγ. Άννας – Γέρακας

Βουλιαγμένη – Άρτεμις

Σταμάτα – Νίκη Δροσιάς

Κρυονέρι – Μαύρος Αετός

Αετός Πικερμίου – Αφιδναϊκός

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Παλλαυρεωτικός

Αρέσει σε %d bloggers: