Γλυκά Νερά – Λαυρεωτική: 4-0

Χαλαρά τα Γλυκά Νερά επικράτησαν της Λαυρεωτικής με 4-0, που καταβάλει μεγάλη προσπάθεια να κρατηθεί ζωντανή. Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων και η ποιότητα στο ρόστερ, ήταν απόλυτα εμφανή.

Τα Γλυκά Νερά μετά τη νίκη τους αυτή βρίσκονται στο -6 από την κορυφή. Τα γκολ, στο 15΄ το 1-0 ο Χίσο με κεφαλιά, στο 26΄το 2-0 ο Λαναράς με πέναλτι, όπως και στο 44΄ πάλι ο Λαναράς με σουτ, στο σκορ έκλεισε στο 65΄ο Λάζαρης κάνοντας το 4-0 με σουτ.

Διαιτητής του αγώνα Μπερέτας, με βοηθούς τους Κουλοχέρη και Τσαλίκογλου.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Παπαδάκης) Καταχανάκης, Συμβουλίδης, Μπέντας, Βατίστας (46΄Μπουγατσιάς), Γεωργακάς, Βάρδας, Κλωνάρης (60΄Ρέκα), Νάνος, Στίσι (55΄Λάζαρης), Χίσο, Λαναράς (60΄Γάσπαρης)

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ (Παπακωνσταντίνου) Λάμπρος, Χουσείν, Καλαβρός (55΄Κωνσταντινίδης), Κορωνιάς, Τσεβερίκωφ, Γαλάνης, Χρήστου (70΄Χαμόλι), Χάσκα, Γκόντζος, Βελετάκος, Σατσελάρι (80΄Μπέλλος)

Κ. Ο
Επιμέλεια Δημήτρης Παρίσης
dimitrisparisis@hotmail.com
http://athlorama.blogspot.com

Α’ Κατηγορία (19η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/2/2018

Μαρκό – Νικολακάκης 1-0 (0-0)

Καλύβια – Κορωπί 2-0 (1-0)

Παθιακάκης – Άρης Βούλας 0-1 (0-0)

Άνοιξη – Ατλαντίς 0-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/2/2018

Παλληνιακός – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 3-1 (1-0)

Γλυκά Νερά – Λαυρεωτική 4-0 (2-0)

Αστέρας Βάρης – Θησέας Ν. Μάκρης 2-0 (2-0)

Μάχη Μαραθώνα – Κεραυνός Κερατέας 2-1 (0-0)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.      Ν.       Ι.        Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ             46      19      14      4        1        40-10
  2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ       41      19      11      8        0        35-8
  3. ΜΑΡΚΟ41      19      12      5        2        28-9
  4. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ          40      19      12      4        3        39-16
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       29      19      8        5        6        29-24
  6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.          28      19      7        7        5        26-19
  7. ΑΝΟΙΞΗ         26      19      6        8        5        16-14
  8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ       25      19      6        7        6        24-24
  9. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ    24      19      6        6        7        22-24
  10. ΚΑΛΥΒΙΑ                 24      19      5        9        5        18-17
  11. ΑΤΛΑΝΤΙΣ19      19      5        4        10      23-35
  12. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ        19      19      5        4        10      16-28
  13. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ    18      19      4        6        9        19-29
  14. ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ   15      19      3        6        10      19-33
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ    10      19      2        4        13      13-37
  16. ΚΟΡΩΠΙ        6        19      1        3        15      9-49

* Η επόμενη (20ή) αγωνιστική (10–11/2/2018)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Μαρκό

Λαυρεωτική – Παλληνιακός

Νικολακάκης – Αστέρας Βάρης

Θησέας Ν. Μάκρης – Μάχη Μαραθώνα

Κεραυνός Κερατέας – Καλύβια

Κορωπί – Παθιακάκης

Άρης Βούλας – Άνοιξη

Ατλαντίς – Γλυκά Νερά

Αρέσει σε %d bloggers: