Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024
Lavriaki.gr
ΛαύριοΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ

Φιλική νίκη των παλαιμάχων του Λαυρίου επί του Πανιωνίου Καλαμάτας (φωτός)

Φιλικός αγώνας παλαιμάχων έγινε την Κυριακή στο “Γ. Λουκαρέας” με τον Πανιώνιο Καλαμάτας να υποδέχεται το Λαύριο. Οι δύο ομάδες παλαιμάχων διατηρούν καλές σχέσεις

για αυτό και η ομάδα του Λαυρίου επισκέφθηκε χθες τη Μεσσηνία.

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε με 2-1 στο πρώτο ημίχρονο χάρη σε δύο τέρματα που πέτυχε ο Κώστας Δελφάκης με κεφαλιά και σουτ.

Οι παλαίμαχοι του Λαυρίου όμως ήταν καλύτεροι στο β’ ημίχρονο και επικράτησαν με 5-2. Τα γκολ πέτυχαν οι Κ. Παπαδόπουλος (2), Παπαγεωργίου (2) και Ζαπουνίδης.

Δοκάρια είχαν οι Π. Καλόμαλος και Χιώτης για τον Πανιώνιο και ο Κ. Παπαδόπουλος (2) για το Λαύριο.

Διαιτητής ήταν ο Παναγιώτης Κομπιλίρης και βοηθοί διαιτητές οι Παναγιώτης Νικολόπουλος και Νίκος Γάκης.

Για τους παλαίμαχους του Πανιώνιου ξεκίνησαν οι Πετρομανιάτης, Παπανικολάου, Αλεξόπουλος, Σόφτης, Σιαφάκας, Δελφάκης, Λεμπέσης, Π. Καλόμαλος, Στ. Παπαδόπουλος, Χιώτης, Ζουζούνης.
Επαιξαν και οι Πολίμος, Γ. Καλόμαλος, Αντωνόπουλος, Ιωαννίδης, Βρυώνης. Την τεχνική καθοδήγηση είχε ο Λεωνίδας Μούργος.

Για τους παλαίμαχους του Λαυρίου ξεκίνησαν οι Κοτσίρος, Μπούκης, Παπαγεωργίου, Παναθανασίου, Ρουμελιώτης, Λύγουρης, Ζαφειράκης, Κ. Παπαδόπουλος, Φ. Μαραγκός, Ζαπουνίδης, Ιωσηφίδης. Επαιξαν και οι Πρίφτης, Σαρλάνης, Μπακλόρης, Πατικόπουλος