Ολυμπιακός Λαυρίου – Αστέρας Γλ. Νερών 3-0

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο Ολυμπιακός Λαυρίου, επικρατώντας του μέχρι πρότινος ισόβαθμού του Αστέρα Γλυκών Νερών με 3-0.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά με στόχο το γκολ που θα τους ‘’έλυνε’’ τα πόδια και αφού πρώτα έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τους Παπαδοχατζάκη και Ζουμά, κατάφερε να προηγηθεί όταν με την συμπλήρωση ενός τέταρτου παιχνιδιού ο Παπαδοχατζάκης εκμεταλλευόμενος αδράνεια της αμυντικής γραμμής των φιλοξενούμενων με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Το επόμενο διάστημα και μέχρι την λήξη του ημιχρόνου οι Νεαπολίτες ήταν καταιγιστικοί χάνοντας αρκετές ευκαιρίες και πετυχαίνοντας δύο ακόμα γκολ με τον Ζουμά στο 33’ ύστερα από όμορφο ελιγμό και πλασέ, και στο 35’ με ασύλληπτο μακρινό σουτ του Δαμάσκου.

Στην επανάληψη ο Αστέρας ισορρόπησε το παιχνίδι χωρίς όμως να μπορέσει να απειλήσει τους γηπεδούχους που θα μπορούσαν να πετύχουν και άλλο τέρμα όταν φάουλ του Ανδριτσάκη απέκρουσε με υπερένταση ο πορτιέρο των Γλυκών Νερών.

Επόμενος αγώνας για τους Λαυριώτες, οι οποίοι ανέβηκαν κι άλλο στο βαθμολογικό πίνακα, είναι εκτός έδρας με τον Ραμνούς Γραμματικού την Κυριακή 11 Νοεμβρίου.

https://olympiacoslavriou.blogspot.com

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/11/2018

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αστέρας Γλυκών Νερών 3-0 (3-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/11/2018

Νικητές Μεσογείων – Νικηφόρος 3-1 (0-1)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Ραμνούς Γραμματικού 1-0 (1-0)

Δόξα Άνοιξης – Συκάμινο 2-1 (1-0)

Δόξα Αγ. Άννας – Κουβαράς 0-1 (0-1)

Πανσταυραϊκός – Αφιδναϊκός 2-1 (1-1)

Φοίβος Βάρης – Διόνυσος 1-3 (0-2)

Ρεπό: Καπανδρίτι

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.     ΑΓ.       Ν.         Ι.         Η.         ΤΕΡΜ.

  1. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.21      7        7        0        0        17-3
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ17      7        5        2        0        18-1
  3. ΝΙΚΗΤΕΣ  16      7        5        1        1        15-9
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ          13      6        4        1        1        9-5
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.13      7        4        1        2        14-9
  6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ12      7        4        0        3        16-10
  7. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.  10      6        3        1        2        9-11
  8. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ   10      6        3        1        2        7-6
  9. ΚΟΥΒΑΡΑΣ8        7        3        2        2        9-4
  10. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ      7        6        2        1        3        8-9
  11. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ     6        6        2        0        4        7-13
  12. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ3        6        1        0        5        6-23
  13. ΣΥΚΑΜΙΝΟ   1        7        0        1        6        7-16
  14. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ      1        7        0        1        6        3-15
  15. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ   0        6        0        0        6        2-14

* Ο Κουβαράς έχει ποινή -3 β.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

* Η επόμενη (8η) αγωνιστική (10-11/11/2018)

Νικηφόρος – Δόξα Άνοιξης

Αστέρας Γλυκών Νερών – Νικητές Μεσογείων

Ραμνούς Γραμματικού – Ολυμπιακός Λαυρίου

Καπανδρίτι – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Συκάμινο – Δόξα Αγ. Άννας

Κουβαράς – Πανσταυραϊκός

Αφιδναϊκός – Φοίβος Βάρης

Ρεπό: Διόνυσος

Αρέσει σε %d bloggers: