Αχιλλέας – Παλλαυρεωτικός 2-0

Μέχρι το 70’ άντεξε την πίεση του Αχιλλέα ο Παλλαυρεωτικός στο γήπεδο Κάτω Αχαρνών. Στο 71’ ο Φουκαράς άνοιξε το σκορ (1-0) υπέρ των γηπεδούχων και στο 90’ με κτύπημα πέναλτυ του Καρακάση, διαμορφώθηκε το τελικό σκορ (2-0).

Ήταν αγώνας δυνατός στο α’ μέρος, με λίγες ευκαιρίες και τους φιλοξενούμενους να έχουν κάποιες ευκαιρίες στο διάστημα αυτό, που ατύχησαν να τραυματιστεί και ο Ασλάνι.
Στο β’ ημίχρονο ο Αχιλλέας βελτιώθηκε (με τον επιστρέψαντα Σταματόπουλο) και αφότου πέτυχε γκολ, επικράτησε ψυχολογικά κι επιβλήθηκε τελικά.

Διαιτητές: Ρεντίφης – Γουρνιάς, Σπίθας.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Τσιμιλιώτης): Νικολίτσας, Θανόπουλος, Γαληνάκης, Μπούσκος, Καρακάσης, Φουκαράς, Τουλούπης, Λάνι (46’ Μπιζάς), Σταματόπουλος (90’ Αβραμόπουλος), Πιτσούνης (92’ Μπούλιας), Φούντας (57’ Θεοδώρου).

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Ζαγουρής): Καραγιάννης, Χουσεΐν (79’ Δημητρόπουλος), Σάμιος, Πώχος, Τσιώλης, Πάνου, Διακορώνας (72’ Μωραΐτης), Βελετάκος, Ασλάνι (15’ λ.τρ. Σπυρόπουλος), Παπαγεωργίου (81’ Καυκιάς), Β. Γιαχάεβ.

https://neaepsana.blogspot.com

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

8η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/11/2018

Καλύβια – Παμπαιανικός 3-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/11/2018

Τριγλία Ραφήνας – Κεραυνός Κερατέας 0-0

Παθιακάκης – Γλυκά Νερά 0-1 (0-1)

Άρης Βούλας – Νικολακάκης 2-2 (1-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Μαρκό 1-1 (0-1)

Μάχη Μαραθώνα – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-2 (0-1)

Άνοιξη – Αστέρας Βάρης 1-2 (1-2)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παλλαυρεωτικός 2-0 (0-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
        ΟΜΑΔΕΣ                   ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.       Ι.        Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ18      8        5        3        0        13-3
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.     17      8        5        2        1        13-7
  3. ΜΑΡΚΟ     16      8        4        4        0        12-6
  4. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.    16      8        4        4        0        12-7
  5. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧ.       13      8        4        1        3        11-7
  6. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ   13      8        4        1        3        8-8
  7. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ   12      8        3        3        2        13-12
  8. ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝ.   12      8        3        3        2        9-11
  9. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            10      8        3        1        4        8-11
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ         8        8        1        5        2        6-5
  11. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ      8        8        2        2        4        11-10
  12. ΚΑΛΥΒΙΑ      8        8        2        2        4        9-15
  13. ΑΝΟΙΞΗ               7        8        2        1        5        7-11
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ      6        8        1        3        4        7-10
  15. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ    5        8        1        2        5        5-15
  16. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ.3        8        0        3        5        4-10

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

* Η επόμενη (9η) αγωνιστική (17-18/11/2018)

Μαρκό – Τριγλία Ραφήνας

Κεραυνός Κερατέας – Παθιακάκης

Γλυκά Νερά – Άρης Βούλας

Νικολακάκης – Καλύβια

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Θησέας Ν. Μάκρης

Αστέρας Βάρης – Μάχη Μαραθώνα

Παλλαυρεωτικός – Άνοιξη

Παμπαιανικός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Αρέσει σε %d bloggers: