Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024
Lavriaki.gr
ΓΣ ΚερατέαςΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ

Με Τριανταφυλλίδη, Μεθενίτη, Γκαραγκούνη η Κερατέα 3-1 τα Γλυκά Νερά

Με πρωταγωνίστριες τις Τριανταφυλλίδη, Μεθενίτη και τη Μαρία Γκαραγκούνη να παραδίδει μαθήματα στην υποδοχή ο Γ.Σ.Κερατέας έκανε ακόμα μία εντυπωσιακή εμφάνιση και νίκησε εκτός έδρας

τον ΓΣ Γλυκών Νερών με 3-1 σετ.

Πρόκειται για νίκη έκπληξη που φέρνει την ομάδα του Δημήτρη Μπαχράμη και πάλι μέσα στο κάδρο των ομάδων που θα διεκδικήσουν την άνοδο στη Β΄Εθνική. Το πιο σημαντικό για τον Γ.Σ.Καρατέας είναι πως συμπλήρωσε δύο νίκες με τα Γλυκά Νερά (είχε νικήσει 3-1 σετ και στον Α΄γύρο) και εάν διασταυρωθούν στα πλέι οφ θα έχουν σημαντικό αβαντάζ. Αλλωστε τα Γλυκά Νερά είναι από τις πιο ποιοτικές ομάδες της κατηγορίες και η ήττα στην έδρα τους είναι μία μεγάλη έκπληξη που βάζει φωτιά στο πρωτάθλημα.

Διπλά κερδισμένος ήταν απόψε και ο Γ.Σ.Κορωπίου που νίκησε 3-0 την Δάφνη Αγίου Δημητρίου και σε συνδυασμό με την ήττα σοκ των Γλυκών Νερών ξέφυγε στην πρώτη θέση με +3 βαθμούς. Υπενθυμίζεται πως η πρώτη ομάδα της κατηγορίας ανεβαίνει απ΄ευθειας στην Β΄Εθνικη και η 2η-5η και 3η-4η παίζουν μπαράζ. Εκπληξη είναι και η νίκη των Θρακομακεδόνων επί του Καρέα και μάλιστα με 3-0 σετ ενώ με τρίποντα συνέχισαν Απόλλων και Αγιος Στέφανος βελτιώνοντας την βαθμολογική τους θέση.

Στα Γλυκά νερά η Κερατέα του Μπαχράμη έκανε την καλύτερη εφετινή της εμφάνιση. Κυριάρχησε με το σερβίς και την επίθεση στα δύο πρώτα σετ αλλά και στο 4ο που κρίθηκε ο αγώνας.

Διαιτητές: Χρήστος Μαύρος, Θωμάς Παπαθανασίου. Γραμματεία: Αργύρης Λιάμης.

Τα σετ: 1-3 (18-25, 16-25, 25-20, 17-25)

ΓΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Παπαϊωάννου): Φαράκου, Μαραγκού, Παπαδοπούλου, Ζαπανιώτη, Μπάρκα, Ντεστάκου / Κουσαθάνα (λ), Νταλαμπίρα (λ), Ζαμπέλα, Κεσκινίδου, Κεχρή, Κιούρκου.

Γ.Σ.ΚΕΡΑΤΕΑ (Μπαχράμης): Μ.Γκαραγκούνη, Ηλιοπούλου, Ντάρδη, Μεθενίτη, Τριανταφυλλίδη, Προκοπίου / Παναγιώτου,