Lavriaki.gr
Ολυμπιακός ΛαυρίουΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ

Πρεμιέρα με νίκη και “αγγλικό” σκορ ο Ολυμπιακός Λαυρίου στο Πικέρμι!

Δύο βδομάδες μετά τον αποκλεισμό της ομάδας μας, Ολυμπιακός Λαυρίου και AE Πικερμίου διασταύρωσαν ξανά τα ξίφη τους αυτή τη φορά για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με υψηλό σκορ, το Πικέρμι κατάφερε να προηγείται μόλις στο 15ο λεπτό με 2-0 σκορ. Ωστόσο, το σκορ αφύπνισε την ομάδα μας η οποία έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να μειώσει στο 25ο  λεπτό, χάρη σε κεφαλιά του Μπαλόπητα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Ζουμάς με όμορφη ενέργεια ισοφάρισε σε 2-2 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα μας κρατώντας τον ίδιο ρυθμό κατάφερε να προηγηθεί και να κάνει την ολική ανατροπή με δυνατό σουτ του Κυριακάκη. Στο 60ο λεπτό όμως ήρθε η απάντηση από την ομάδα του Πικερμίου φέρνοντας το παιχνίδι ξανά στα ίσα. Ακολούθησαν δυνατές μονομαχίες, προσπαθώντας οι δύο ομάδες να πάρουν κεφάλι στο σκορ, κάτι το οποίο κατάφερε η ομάδα του Λαυρίου με τον Χρήστου στο 75ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 3-4.

Ευχαριστούμε την ομάδα του Πικερμίου για την φιλοξενία.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας είναι κόντρα στον Εθνικό Λυκίας το ερχόμενο σαββατοκύριακο στην έδρα μας.