Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024
Lavriaki.gr
Κεραυνός ΚερατέαςΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ

Ανατροπή στο φινάλε ο Κεραυνός, 2-1 τον Μαύρο Αετό!

Στην κορυφή της βαθμολογίας της Β’ ΕΠΣΑΝΑ έμεινε ο Κεραυνός Κερατέας, με την αναστολή των πρωταθλημάτων λόγω Covid 19, καθώς επικράτησε 2-1 στο Πολυδένδρι του τοπικού Μαύρου Αετού.

Η ομάδα του Γιώργου Δημητρόπουλου πραγματοποίησε τεράστια ανατροπή στο φινάλε, σε διάστημα 11 λεπτών!
Ο Καμηλάκης άνοιξε το σκορ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου για τον Μαύρο Αετό, ενώ για τον Κεραυνό ισοφάρισε στο 85’ ο Κασπίρης με εκτέλεση πέναλτι.
Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 95’ ο Χρήστος Μαγγανάς με τρομερό βολέ μέσα από την περιοχή, αφού η μπάλα βρήκε και το οριζόντιο δοκάρι!
Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε στο 94’ ο Οικονόμου με απευθείας κόκκινη κάρτα!

Διαιτήτευσαν οι Κωστάκης, Τρασανίδης, Χριστοδούλου.

ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ (Γ. Διονυσόπουλος): Σεϊντής, Μαντάς (33’ Ούλης), Οικονόμου, Βασιλάκος, Σίνας, Ματζίρι, Βλάχος (63’ Φετάχου), Σωτήρχος (70’ Γουναρίδης), Καμηλάκης (70’ Σδράλιας), Μανουσογεωργάκης, Γκιάτα Ε.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ. (Γ. Δημητρόπουλος): Σκαλαίος, Δαρδαμάνης, Κατσίκης, Σόφης (64’ Μαγγανάς Β.), Μαντζιώκας, Βαγγέλη Ν., Μπρότσι (87’ Βαγγέλη Π.), Λάπας (94’ Μαστροκώστας), Μαγγανάς Χ., Κασπίρης, Κοντογιάννης.