Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024
Lavriaki.gr
ΑΠΕ ΛαυρετικήΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ

Λαυρεωτική – Σταμάτα 2-1

Στο πρώτο ημίχρονο η Λαυρεωτική είχε τον έλεγχο και αξιοποίησε γρήγορα την πρώτη ευκαιρία που της δόθηκε και με ωραίο βολέ του Γκόντζου στο 11΄μπήκε μπροστά στο σκορ.

Στο 37΄μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκόντζου και ασθενή απόκρουση του Μορφονιού, ο Πώχος έγινε κάτοχος της μπάλας και πλάσαρε από κοντά κάνοντας το 2-0 για την ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι που στο πρώτο ημίχρονο είχαν κακή απόδοση και ήταν εντελώς ακίνδυνοι για την εστία του Σκαλαίου, στην επανάληψη πήραν γρήγορα τον έλεγχο και εκμεταλλευόμενοι την οπισθοχώρηση των γηπεδούχων, έγιναν αρκετές φορές απειλητικοί.

Στο 63΄είχαν δοκάρι σε σουτ του Δρακόπουλου ενώ στο 66΄ο Λιούμης έδιωξε σωτήρια επάνω στη γραμμή.

Η Σταμάτα μείωσε σε 2-1 με πολύ ωραία ενέργεια και πλασέ του Παπιδάκη στο 73΄και στο 76΄ο Σκαλαίος έσωσε την εστία του διώχνοντας με τα πόδια.

Στο 80΄έγινε η φάση που έφερε πολλές διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων, καθώς ο διαιτητής Κορωνιάς αγνόησε καθαρό πέναλτι σε ανατροπή του Παπιδάκη μέσα στη μικρή περιοχή.

Διαιτητές: Κορωνιάς, Τσέλιος, Πολυχρονιάδης
Αρχηγοί: Παπιδάκης(Σταμάτα), Γκόντζος(Λαυρεωτική)

ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ: Σκαλαίος, Καυκιάς, Λιούμης, Πώχος, Θεοδωρόπουλος, Κωνσταντινίδης, Βαγγέλης(72΄Μπέλλος), Καραμέτα(62΄Δερμανούτσος), Ασλάνι(89΄Χαμόλι), Δρούγκας(68΄Κάρδαρης), Γκόντζος

ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΑΣ: Μορφονιός, Χατζής, Τορλαχίδης, Αλιαϊ, Μουστής(41΄Μωυσιάδης), Μπίντζος, Ραυτακόπουλος, Χρυσανθόπουλος, Σκούρας(57΄Οσμενάι), Παπιδάκης(81΄Δεσύλλας), Μανουσάκης(51΄Δρακόπουλος).