Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024
Lavriaki.gr
Κεραυνός ΚερατέαςΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ

Κερατέα – Γέρακας 2-1 για τη 3η Φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ

Η Κερατέα δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην μαζική άμυνα των φιλοξενούμενων,  οι οποίοι αν και είχαν ευνοϊκό τον άνεμο προσπάθησαν να παίξουν στην κόντρα, αλλά χωρίς επιτυχία.

Οι γηπεδούχοι, είχαν τον έλεγχο, αλλά απείλησαν για πρώτη φορά μόλις 32΄και πήγαν στα αποδυτήρια με ωραίο γκολ του νεαρού Μαγγανά Β. που προήλθε με βολέ από το ύψος της περιοχής στο 35΄.(φωτο)

Στην επανάληψη επαναλήφθηκε το σκηνικό του πρώτου ημιχρόνου. Ο Λάπας πέτυχε το 2-0 στο 52΄και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 83΄με τον Βοσκόπουλο.

Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος, Βιντσεντζάτος, Ζαφόλιας Β.

ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ:Σκαλαίος, Ντόβας, Πασκάλι, Ντοβίνος (85΄ Κρητικός Α.), Κατσίκης (60΄ Μαστροκώστας), Βαγγέλη Ν., Δαρδαμάνης (66΄ Μπουγιούκος), Λάπας, Ζώης (80΄ Κρητικός Δ.), Μαγγανάς Β., Γκορόγιας (80΄ Βαγγέλη Π.)

ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ.ΜΑΝ/ΚΟΥ: Τσούκας (73΄ Βάρσος), Δημητριάδης, Μάρας, Ρούσσης, Παναγιωτόπουλος, Μπέρκης (73΄ Σλαβίδης), Μπερέτης, Γκόμπλιας, Μάρκου (62΄ Μπύρος), Αναστασίου, Βοσκόπουλος.